GNU/Linux Kullanmıyorum Onu Yaşıyorum

İlledelinux Openbox kullanıma hazır

 


Bir Openbox güncellemesi gerekiyordu ama bu sürüm yurt dışından özellikle İspanya'daki kullanıcılardan gelen geri bildirimler doğrultusunda yeniden inşa edildi. Gelen bildirimler sadece dil eksikliği yönündeydi. Bu nedenle bu sürüme önceki sürümlerden farklı olarak dünyadaki bütün diller eklendi. Ayrıca sistem özelleştirmeleri yine dil zenginliği yönünde entegre edildi. İşin içine dil girince haliyle çeşitli dillerde defalarca kurulum yapmak gibi önceki sürümlerden en az on kat daha teste tabi tutuldu.

Bu sistem bir Openbox oturumu ancak bildiğimiz klasik bir Openbox değil. Biz Openbox inşa ederken mümkün olduğunca kendi araçlarıyla yapmaya çalışırız, bu sürümde ise Openbox oturumu Xfce araçlarıyla oluşturuldu. Bunun nedeni, sadece hafif olmakla kalmasın daha ziyade kullanışlı olsun düşüncesinden kaynaklandı. Tabi sisteme Openbox hakim olduğu için hafiflikten de taviz verilmedi.

Thunar dosya yöneticisini Pcmanfm gibi kullanışlı yapmak için bir çok işlemden geçirdim. Sisteme kendi uyarladığım otuzun üzerinde kullanışlı araçlar entegre ettim ve hepsini bir pencerede toparladım. Sistemi çok şişirmemek için mümkün olduğunca en önemli yazılımları ekledim.

Main, Contrib, Non-Free ve Backports depoları eklidir, depoya yeni eklenmiş paketler kurulabilir durumdadır. Sistem güncellemesi için "System Update" adında ayrı bir araç yaptım, sistemin hangi depodan güncelleneceğini kullanıcı tercihine bıraktım.

Sistem bilgisi şu şekildedir.: 

Debian Buster tabanlı. Oturum Obsession. Pencere yöneticisi Openbox. İşlemci mimarisi 64 bit. RAM kullanımı ortalama 350 MB. Canlı oturum. Kurucu Calamares.

Bana göre bugüne kadar inşa ettiğim en gelişmiş sistem olarak gördüğüm bu Openbox sürümünü kullanın ve olumlu-olumsuz geri bildirimde bulunmaktan çekinmeyin.

İlledelinux Openbox 64bit indirme adresleri.

Sourceforge

OSDN 

İlledelinux Openbox 64bit tanıtım ve kurulum videosu

Diğer görseller.

Benzer konular

Load...
sonraki onceki home

4 yorum:

 1. Merhaba,şimdi indirdim birazdan da kurup deneyeceğim, ben sizden bir konuda rica da bulunmak isterim tabi ki sizce de uygun olursa eğer, konu şu android uygulamalarını çalıştırmak için anbox diye bir uygulama var bunun kurulu olarak bulunduğu bir sistem yapman mümkün olursa çok güzel olur .Sevgiler , saygılar

  YanıtlayınSil
 2. Merhaba. Bahsettiğiniz işlem ile maalesef uğraşacak durumum yok. Saygılar, sevgiler benden olsun.

  YanıtlayınSil
 3. Merhaba. Dağıtımı eski bilgisayarıma kurdum. Çok hafif olmasına rağmen her şey güzel görünüyor. Çok hızlı çalışıyor. Ayrıca çok az yer kaplıyor. Elinize sağlık.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba. Teşekkürler kardeşim, beğenmenize sevindim, güle güle kullanın.

   Sil

Kategoriler

⌄ Son Çalışmalarım ⌄

Son yorumlar

gototop