GNU/Linux Kullanmıyorum Onu Yaşıyorum

İlledelinux hakkında asılsız söylentiler

 


Çeşitli site ve forumlarda İlledelinux dağıtımı hakkında asılsız, sırf komplo teorilerine dayanan, kafadan uydurulmuş söylentilere denk geliyorum. İlledelinux'un Systemback gibi kopya araçlarla yapıldığı, dağıtım olmadığı yönünde gerçekle bağdaşmayan mesajlar görüyorum.

Bu yalanlar, iftiralar, hiç bir kaynağa, veriye dayanmayan asılsız söylentiler hangi kafayla üretiliyor, neden bu gibi yalanlara dayanılıyor doğrusu hiç aklım almıyor.

Hani İlledelinux ticari bir çalışma olsa ve birileriyle rekabet halinde olsa bu uydurmaları anlayacağım. Ama sırf özgür yazılım sevgisine dayanan, birikimini paylaşan, insanlara faydalı olmayı seven böylesi bir emeği, böylesi bir çalışmayı kimsenin küçük düşürmeye, yalan, iftira gibi uydurmalarla değersizleştirmeye hakkı yoktur. Böyle bir hak için hakkında yapılan uydurmalar bir kanıta, bir veriye dayanması gerekir. Aksi halde böyle uydurma iftira atanların söz söyleme hakkı dahi olmaz.

Oysa Distrowatch sitesindeki dağıtımlar nasıl inşa ediliyorsa İlledelinux da öyle inşa ediliyor. Distrowatch sitesindeki dağıtımlar nasıl geliştiriliyorsa İlledelinux da öyle geliştiriliyor. İlledelinux Debian'ın kaynak koduyla sıfırdan derlenir, sıfırdan geliştirilir ve dağıtılır. Her dağıtımda olduğu gibi elbette İlledelinux'un da eksisi vardır. Eksiler İlledelinux'u bir dağıtım olmaktan çıkaracaksa o halde dünyadaki bütün dağıtımları dağıtım saymamamız gerekir ki, bu ne akla ne mantığa sığar.

Bu ülkede insanlar bir şeyler yapmasın mı, hep yabancıların kıçını mı koklayalım. Nedir bu yerli düşmanlığı. Bu ülkede kim yararlı bir şey yapsa maalesef benzer uydurmalara maruz kalıyor. Sonra da yabancılara ağzı açık hayranlıkla bakılıyor.

Dağıtım yapmayı bırakayım, deneyimlerimi paylaşmayayım ve bu blogu da kapatayım, elinize ne geçecek, elbette kocaman bir hiç.

Kimseden takdir beklemiyoruz ama yalanlar, uydurmalar da istemiyoruz. 


Benzer konular

Load...
sonraki onceki home

12 yorum:

 1. Takmayın hocam bunları ya. Seviyoruz sizi Technopat olarak.

  YanıtlayınSil
 2. Altan YÜCEDAĞ
  Sevgili dostum bu tür saçmalıklara asla kafanı takma, moralini bozma, meyve veren ağaç taşlanır örneğinde olduğu gibi , çalışmaların çok güzel yılmadan , yorulmadan ve bu tür saçmalıklara aldırış etmeden devam et lütfen, kendileri yapamayanlar başkalarına çamur atmayı pek severler boşver gül geç. En derin sevgi ve saygılarımla.

  YanıtlayınSil
 3. İlledewindows9 Ocak 2021 18:07

  O zaman ben de kendi özelleştirdiğim Debian LXDE sistemi SystemBack ile ISO kalıbını çıkarıp dağıtım diye sunayım.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Becerebiliyorsan dağıt , niye çamur atıyorsun, sen zaten windows meraklısısın anlaşılan senin burada işin yok.

   Sil
 4. Hocam keşke bırakmasaydınız Sosyal'i, o yerli düşmanları her şeye çamur atıyor. Bu insanlar hep olacak. Lütfen Sosyal'e geri dönün.

  YanıtlayınSil
 5. Seviyoruz, takip ediyoruz, destekliyoruz, güveniyoruz gerisi boş. Hani derler ya "seni bilen bilir, bilmeyen de kendi bilir" o misal.
  Hem burası Özgür Dünya kime ne.

  YanıtlayınSil
 6. White Chocolate Mocha14 Ocak 2021 23:08

  Hocam bu yaşta bile hâlâ insanlara bir şey katmaya çalışan sizi kötüleyenler aciz insanlar. Daha kendileri 1 satır kod okumayı bilmezler ve öğrenmezler. Ancak iyi yapanı aşağılayıp egolarını tatmin ederler. Siz üzmeyin kendinizi.

  YanıtlayınSil
 7. https://www.youtube.com/watch?v=PvfGg6wAdRU technopatı bırakıyorum illedelinux adamın dibisin.

  YanıtlayınSil
 8. illedelinux'u destekliyorum..

  YanıtlayınSil
 9. Sizin yaşınızdaki insanlar okey oynayıp çay içerken siz dağıtım yapıyorsunuz. Tebrik ediyorum.

  YanıtlayınSil
 10. Hocam isterseniz SDN foruma gelin isterseniz ama pek soru soran yok 10 kullanıcıdan 9'ü Rehber paylaşıyor.

  YanıtlayınSil

Kategoriler

⌄ Son Çalışmalarım ⌄

Son yorumlar

gototop