GNU/Linux Kullanmıyorum Onu Yaşıyorum

illedelinux Debian JWM 32bit kullanıma hazır

 


Daha önce paylaşmış olduğum JWM kalıbı tahminimizin çok üzerinde indirildi. Yabancı kaynaklarda makaleleri yayınlandı, videoları paylaşıldı ve övgüyle bahsedildi. Övgüler, hızlı, hafif, sade ve temiz olması yönündeydi. Beğenilmesi karşısında bana ve bir çok platformdan aynısının 32bit olanı için yoğun mesajlar geliyordu. Zaten benim hedefim hafif makineler olduğu için bu mesajları karşılıksız bırakmak olmazdı. Böylece paylaşmış olduğum 64bit JWM oturumunun birebir aynısının 32bit olanını inşa ettim. Bu sürüm işlemci mimarisi 32bit olması dışında önceki sürüm ile hiç bir farkı yok, en küçük noktasına ve bütün paketlere varana kadar tamamen aynısı.

32bit makineler için inşa ettiğim ve paylaşıma sunduğum bu sürümün bir başka artısı da i686, i586, i486 ve i386 olan bütün makinelerde çalışır. Bunun anlamı bugüne kadar üretilmiş ne tür 32bit makine varsa hepsinde çalışacak demektir.  Başka deyişle, tarihi, antika, 15-20 yıllık makinelerde bile kullanılabilir. RAM boyutu 500 MB ve üzeri olan makinelere kurulabilir. 

Bu sürüm öyle sanıyorum ki, 32bit olarak son çalışma olacaktır. Debian 32bit desteklediği müddetçe kullanılabilecek. Zan edersem ve yanılmıyorsam en az 2028 yılına kadar desteği sürecek gibi görünüyor. Umarım destek sürene kadar bu sürüm bir çok bilgisayara ilaç olur ve bir çok kullanıcının yüzünü güldürür.

Buradan Sourceforge ve OSDN sunucularından indirebilirsiniz.

Sourceforge
illedelinux-debian-jwm-32bit

OSDN
illedelinux-debian-jwm-32bit

Ayrıca kurulum için Penguene Dikkat nickli arkadaşımızın hazırlamış olduğu kurulum videosunu izleyebilirsiniz.
illedelinux klasik kurulum


Benzer konular

Load...
sonraki onceki home

8 yorum:

 1. çok teşekkürler. hemen bir flasha yukleyip deniyorum

  YanıtlayınSil
 2. Merhabalar, Debian JWM 32bit sistemi kurdum, herşey çok güzel fakat sonradan kurmuş olduğumuz programlar (Conky-Manager, Firefox, Synaptic vs.) menüye gelmiyor, "JWM menüyü yenile" diye bir seçenek olması gerekirdi diye düşünüyorum. Sistemi tekrar başlattığımızda da gelmiyor. İyi çalışmalar

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Düzeltme: Bilgisayarı bir iki defa tekrar başlattıktan sonra menüler düzelmiştir.

   Sil
  2. Yeniden başlatmaya gerek yok, menüde bulunan "Refresh Menu" seçeneği menüyü yeniler, "Reload" seçeneği JWM'yi yeniler.

   Sil
 3. Siteniz çok güzel hemen kurdum.Ben Techonopatta Kaan122111 yım

  YanıtlayınSil
 4. kurulum pardus un son sürümü gibi hatta aynısı sanırım debian tabanlı olduğu için

  YanıtlayınSil
 5. Benim HP Compaq bilgisayara kurulmadı. 'Kernel panic' uyarısı veriyor. 32 bit çalışmalarınızın devam etmesi dileğiyle...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. Bilgisayarınız 64 bit destekliyorsa JWM 64 bit olan sürümü deneyin. Ayrıca BIOS ayarlarından "Secure Boot" Disable olmalı.

   Sil

Kategoriler

⌄ Son Çalışmalarım ⌄

Son yorumlar

gototop