GNU/Linux Kullanmıyorum Onu Yaşıyorum

Archman İcewm Edition

 

Archman ana sürüm ve topluluk sürümlerinde gelişimle birlikte oturum sayısı da hızla artıyor.
Topluluk çalışmamıza yeni kattığımız Archman İcewm oturumu diğer topluluk sürümleri gibi hafif, hızlı bir pencere yöneticisidir. Yine diğer pencere yöneticileri gibi İcewm'nin de kendine göre özellikleri ve farkları bulunuyor. Bu farklar aynı zamanda kullanıcıya da farklı seçenek imkanı sunuyor.
İcewm'nin kendine göre özelliğinden kısaca bahsedecek olursak, en öne çıkan özellikleri varsayılan olarak panel ve menü diyebiliriz. Panelde bir çok ihtiyacı karşılayacak seviyede eklentiler ve özellikler bulunuyor, işlemci, Ram, Pil göstergesi bunlardan sadece bir kısmını oluşturuyor. İlginç olan ise panelin alt+space tuşlarıyla Run konumuna geçerek, program açma, program çalıştırma, sonlandırma hatta betik dosyaları için de aynı görevi yapmasıdır. Menü ise sistemi yenilemeden kendini yenileme özelliğine sahip, tek bir dosyadan kontrol edilebiliyor. İcewm'nin bir başka dikkat çeken artı özelliği, oldukça geniş tema yelpazesine sahip olmasıdır. Tema değişimi tek tuşla yapılabiliyor ve yeni tema eklemesi oldukça kolaydır.
Bu sürümde daha kullanışlı olması için masaüstünü etkin yaptık, istenirse start dosyasıyla kolayca devredışı yapılır. İcewm'de her şey kolaydır, arkaplan değiştirmek, tema eklemek, programları panelden ve sağ tık menüden açmak veya oturuma çok daha farklı bir görünüm kazandırmak ya da bambaşka bir oturum özelleştirmek zor değildir. İcewm'nin bu özelliklerinin yanısıra klavyeden de yönetmeye müsait bir yapısı bulunuyor. Bu yapısından dolayı bazı tuş komutlarını daha pratik olması için menüye de ekledik. Bu şekilde ister fareyle ister klavyeyle sistemi kullanabilirsiniz.

İcewm ile olan bu ilk çalışmamızı beğeneceğinizi umuyoruz, hepimize hayırlı olsun.

Buradan indirin.
Archman İcewm Edition

Buradan artı bilgiler edinebilirsiniz.
Archman forum

Archman İcewm video çalışmamız.
Archman İcewm video

Diğer görseller.
 
 
Archman İcewm Edition Archman İcewm Edition Reviewed by illedelinux on Kasım 28, 2018 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Not: Yorumların bazen çalışmadığı bilgisi geldi. Yorumlarınız aynı anda yayınlanmadıysa, buradan bildirebilirsiniz. İletişim

Popüler

Kategoriler

Araştırma (161) Arch (38) Archman (22) Çeşitli (47) Dağıtım (80) Debian (65) Fedora (41) Gnu/Linux (204) JWM (23) Linux Browser (45) Openbox (24) Ubuntu (55)

Son Yorumlar

gototop