gnulinuxfree

GNU/Linux Kullanmıyorum Onu Yaşıyorum

Disk bölümleri parolasız nasıl açılır?Disk bölümlerini parola sormadan tek tıkla açmak isterseniz, kendim test ettiğim ve uyguladığım alttaki yöntemi uygulayın.
Bu yöntem Archman dağıtımında denendi, Arch ve Arch tabanlı diğer dağıtımlarda da geçerli olduğunu tahmin ediyorum.

Uçbirimi açın, önce su komutunu girin, ardından alttaki komutu girin, ( leafpad yazan yeri kendi metin editörünüzle değiştirin).
sudo leafpad /usr/share/polkit-1/actions/org.freedesktop.UDisks2.policy

Açılan dosyanın alttaki resimde görüldüğü gibi Ara ve Değiştir tuşuna tıklayın, (farklı not defterinde bu kısım farklı yerde olabilir).Açılan bu küçük pencereye resimdeki gibi Bunu bul kısmına auth_admin_keep ve bir alttaki Bununla değiştir kısmına yes yazın, Hepsini bir kerede değiştir tikini etkin yapın.Bul ve değiştir tuşuna tıkladığınızda böyle bir bilgi verecektir.Pencereleri kapatın ve yeniden başlatın, bende olduğu gibi sizde de büyük ihtimalle disk bölümlerine tıkladığınızda parola sormadan tek tıkla açılacaktır.

Eğer olur da eski haline getirmek isterseniz aynı yolu izleyerek, alttaki resimdeki gibi auth_admin_keep ve yes yazılarının yerlerini değişmeniz yeterli olacaktır.Not: gnome-disk-utility bu işi görüyor, ancak, pencere yöneticili oturumlarda sorun çıkarıyor, bu yüzden paylaştığım bu yöntem daha sağlıklı.
Disk bölümleri parolasız nasıl açılır? Disk bölümleri parolasız nasıl açılır? Reviewed by illedelinux on 6/19/2018 Rating: 5

Hiç yorum yok:

home sidebar

Popüler

Kategoriler

Son Yorumlar

Random

Load...
gototop