GNU/Linux Kullanmıyorum Onu Yaşıyorum

Linux hızlandırma paketleri
Linux sistemlerini hızlandırmak için artı işlemlere pek ihtiyaç duymasa da sistem açılışını, programların kullanımını biraz daha hızlandırmak ve daha işlevsel hale getirmek daha keyif verici olacaktır.
Alttaki yükleyeceğimiz paketler sistem algılama üzerine çalıştığı için yüklendikten hemen sonra kendini belli etmez. Önce kullanıcının en çok kullandığı programları ve kullanıcıdan bağımsız sistemde çalışan programları tespit ettikten sonra kendini gösterir. Bu da iki-üç günlük kullanım süresini kapsayabilir...

Sistemim biraz daha hızlı olsun derseniz alttaki paketleri çekinmeden sisteminize yükleyebilirsiniz.

Preload

Preload, kullanıcıların çalıştırdığı uygulamaları izler ve bunu analiz ederek hangi uygulamaları çalıştırabileceğini öngörür, Ikili dosyaları ve bağımlılıklarını daha hızlı başlatma süreleri için belleğe kaydeder.

Prelink

Prelink, ön bağlantı paketi, ELF paylaşım kitaplıklarını değiştiren bir yardımcı program içerir, yürütülebilir dosyaları, programları daha hızlı getirir.

Readahead

Readahead, önyükleme işlemi sırasında sistem önyükleme işlemini daha hızlı yapmak için kullanılır.
Bazı özellikleri şunlardır:
- Önceden yüklenebilecek birden çok dosya listesi alabilir ve bunları sıralayabilir.
- Dosyaları sistem güncellemelerine erişmeden açar...

Bu üçlü cengaveri kullandığınız sistemin paket yöneticileri ile yükleyebilirsiniz, kendim farkını hissettim ve kullandığım bütün sistemlere yüklüyorum...

Linux hızlandırma paketleri Linux hızlandırma paketleri Reviewed by Anıl on 8/03/2017 Rating: 5

Hiç yorum yok:

home sidebar

Popüler

Kategoriler

Random

Load...
gototop