GNU/Linux Kullanmıyorum Onu Yaşıyorum

Uçbirim ile Youtube videoları nasıl indirilir?

ucbirim-youtube


Uçbirimden Youtube videoları indirmek mümkün. Eklenti, program gerekmeden Youtube'den video indirmek ve bu işi sistemi yormadan yapmak Linux dağıtımları kullanıcıları için büyük bir avantaj. Uçbirimden Youtube videoları indirmek isterseniz bütün Linux dağıtımlarında alttaki yönergeyle bunu rahatlıkla yapabilirsiniz.

Herhangi bir Linux dağıtımının paket yöneticisinden önce youtube-dl adlı paketi kurun. Debian/Ubuntu tabanlılarda isterseniz alttaki komutu da kullanabilirsiniz.

sudo apt-get install youtube-dl

Paketi kurduktan sonra uçbirime alttaki gibi komut verin.

youtube-dl "VİDEO URL'Sİ"

Sorun çıkarsa komutun önüne sudo ekleyin. Sudo komutuyla indirirseniz o videoya çalma dışında herhangi bir işlem yapamazsınız, bunun için indirdiğiniz videoyu kopyalayın başka dizine yapıştırın ve indirdiğiniz videoyu silin, böylece kopyaladığınız videoya işlem yapma hakkını almış olursunuz.

Video adresini tırnakların içine yapıştırın ve indirmesini bekleyin, özel bir yer belirtmediyseniz home/kullanıcı dizinine indirecektir. Kolay gelsin...

İlledelinux
Uçbirim ile Youtube videoları nasıl indirilir? Uçbirim ile Youtube videoları nasıl indirilir? Reviewed by Anıl on 8/15/2016 Rating: 5

Hiç yorum yok:

home sidebar

Popüler

Kategoriler

Random

Load...
gototop