GNU/Linux Kullanmıyorum Onu Yaşıyorum

Yeni Kullanıcıların Vazgeçemeyecegi Dağıtım

antergos

Arch Linux'un kurulumu zor diyenlere Arch tabanlı Antergos önerebilirim.
Antergos'un kolay kurulmasının yanısıra yeni kullanıcılara bir çok kolaylık sağlıyor. Masaüstü seçenegi sunması ve ekran sürücü gibi seçenekleri otomatik kurması harika bir özellik. Kurulumu olan dağıtımların içinde ekran sürücüyü otomatik kuran ve daha önemlisi kurulumdan sonra bütün ayarlarını kendisi yapan tek Linux dağıtımı.
Kurulumun minimal sürüm ile olması bana göre önemli bir avantaj. Kurulum kalıbının küçük olmasının yanısıra seçenekler sunması benim istedigim bir özellik. Bu şekilde hem kullanmayacagın ögelerin kurulmasını önlemiş oluyorsun hem de kullanacagın programları seçme şansın oluyor.
Kurulumda bütün ögeleri güncel indirdigi için kurulumdan sonra güncellemek gerekmiyor. Kullanıcıya sadece kendine göre özelleştirme kalıyor.
Defalarca kurulum testlerimin hiç birinde en küçük bir hata vermedi ve hiç bir sorun çıkarmadı.
Antergos Arch tabanlı oldugu için dogal olarak hızlı ve performanslı bir dağıtım. Kurulumu kolay ve kullanışlı oldugu için kolay vazgeçemeyeceginizi düşünüyorum.

Antergos indirme adresi: Antergos

İlledelinux
Yeni Kullanıcıların Vazgeçemeyecegi Dağıtım Yeni Kullanıcıların Vazgeçemeyecegi Dağıtım Reviewed by Anıl on 5/10/2016 Rating: 5

Hiç yorum yok:

home sidebar

Popüler

Kategoriler

Random

Load...
gototop