GNU/Linux Kullanmıyorum Onu Yaşıyorum

Eklentisiz sayfa çeviri yöntemi

eklentisiz-sayfa


Yabancı siteleri Türkçeye çevirmek için bir eklentiye veya programa ihtiyaç duyarız. Fazladan eklenti bazen canımızı sıkabilir veya istedigimizi karşılamayabilir. Hatta satın al uyarısı veren çeviri eklentileriyle de karşılaşabiliyoruz. Sürekli sayfa çevirme durumdaysanız bu durum daha da sıkıcı olabilir. Kendim de bazen sürekli sayfa çevirme durumunda kaldıgımda aynı sıkıntıyı yaşayabiliyorum.
Bunun için eklentisiz, programsız sayfa çevirmenin ama aynı zamanda kullanışlı ve pratik olması için bir arayış içine girdim. Bazen vazgeçtigim de oldu, ancak tam olarak bu arayışı bırakmadım. Sonraları Google çeviri mantıgını anlamak istedim. Yazılım işlerinden anlamadıgım için bu arayışlardan mantıklı bir sonuç çıkaramadım. Bizim için en iyisi deneme/yanılma diyerek kodlardan oynarken bu yöntemi buldum.
Kendim de gayet memnun kaldıgım eklentisiz, programsız bu yöntemi kullanmak isterseniz yapmanız gereken, alttaki Çevir yazısını tarayıcının yer imlerine sürükleyin ve kullanıma hazırdır. İşlem bu kadar basit, çevirmek istediginiz sayfada bu butona tıklamanız yeterli. Umarım benim gibi siz de memnun kalırsınız...

İlledelinux

Çevir


Eklentisiz sayfa çeviri yöntemi Eklentisiz sayfa çeviri yöntemi Reviewed by Anıl on Mayıs 24, 2016 Rating: 5

1 yorum:

  1. çok faydalı bi konu olmuş teşekkür ederim kardeşim.

    YanıtlaSil

Popüler

Kategoriler

Araştırma (167) Arch (38) Archman (22) Çeşitli (47) Dağıtım (81) Debian (66) Fedora (41) Gnu/Linux (211) JWM (23) Linux Browser (46) Openbox (25) Ubuntu (56)

Son Yorumlar

gototop