GNU/Linux Kullanmıyorum Onu Yaşıyorum

Birden Fazla Firefox nasıl kullanılır?

birden-fazla-firefoxBir işletim sisteminde aynı tarayıcıdan normalde birden fazla kullanma şansımız yok. Eski Opera böyle bir imkanı sağlıyordu, o da tedavülden kaldırılınca diğer tarayıcılar böyle bir özellik geliştirmedikleri için aynı tarayıcıdan birden fazla kullanma şansımız da olmadı. Firefox farklı amaca hitap eden bir tarayıcı daha geliştirdi ama o da sadece webmasterlar için. Aynı işletim sisteminde farklı amaçlarda kullanmak için birden fazla tarayıcıya ihtiyaç duydugumuz oluyor. Örnegin normal kullanımlar için ayrı video veya testlerde farklı tarayıcı gerekebiliyor. Farklı olmasını gerektiren bir diğer neden de birinde kullandıgımız eklentinin diğerinde olmaması gerektigidir. Farklı amaçlar için kendim de farklı tarayıcıya ihtiyaç duyuyorum. Bunu genelde Firefox ile yapmak istesem de alternatifi olmayınca istedigimi yapmakta zorlanıyorum...

Aynı sorunları yaşayanlardansanız veya birbirinden tamamen bağımsız olarak birden daha fazla Firefox kullanmak isterseniz, böyle bir şansımız var.
Firefox eklenti geliştiricilerinden birisi (Michael Buckley) benzer sorunlardan canı yanmış ki, bizlere böylesi mükemmel bir eklenti çıkarmış. Adı "Profile Buttons" ayrı  klasörlere birbirinden alakasız istediginiz kadar Firefox kurabiliyorsunuz. Gezinti araç çubuguna gelen iki simgeden birine tıkladıgınızda kuracagınız Firefox'a bir ad atıyorsunuz yeni tarayıcınız hazır. Diger simgeye tıkladıgınızda hangi Firefox'u açmak isterseniz o yazının üstüne tıklıyorsunuz.
Simgeler araç çubuguna gelmemişse özelleştir yolundan simgeyi araç çubuguna sürüklemeniz yeterli. İstediginizİ otomatik veya manuel açma imkanıda var. Ben daha kullanışlı olsun diye kurdugum her Firefox'a bu eklentiden ayrı ayrı ekledim. Zaten kullandıgınızda ne kadar iyi düşünülmüş oldugunun farkına varırsınız. Aynı işletim sisteminde birden çok Firefox kullanmak isterseniz alttaki bağlantıdan eklentiyi yükleyebilirsiniz.

Birden Fazla Firefox nasıl kullanılır?

İlledelinux
Birden Fazla Firefox nasıl kullanılır? Birden Fazla Firefox nasıl kullanılır? Reviewed by Anıl on 5/27/2016 Rating: 5

Hiç yorum yok:

home sidebar

Popüler

Kategoriler

Random

Load...
gototop